Zgrzewarki AC2019-09-18T14:55:34+02:00

Zgrzewarki AC

Zgrzewarki oporowe AC służą do wykonywania zgrzein oporowych za pomocą prądu przemiennego (AC). Obejmują one zarówno spoiny punktowe, jak i szwy. Urządzenie jest idealne do tworzenia spoin ciągłych, zgrzewania folii, zgrzewania ogniw kieszonkowych oraz zgrzewania siatkowego lub sitowego. Główne zastosowania obejmują stworzenie hermetycznego zamknięcia za kieszonki lub opakowania. Ponadto za pomocą zgrzewarek oporowych AC można budować zespoły filtrów, korpusy filtrów czy mocowania siatki do kosza sitowego. Dodatkowe zastosowania obejmują kosze filtrów, ogniwa baterii oraz dowolny metalowy filtr lub ekran.

Zgrzewarki prądu przemiennego 5,0 kVA z funkcją wykonywania szwów.

Systemy zgrzewania oporowego lub AC Welding Systems, to precyzyjnie sterowane urządzenia, które można regulować w celu uzyskania dokładnego zgrzewania oporowego. Typowe zastosowania w wykonywaniu szwów obejmują blachy o grubości od 0,05 mm do 1,2 mm, w zależności od metalu i orientacji.
Często potrzebny jest lekki, punktowy pistolet zgrzewalniczy, który można trzymać w dłoni.

Typowe przykłady zastosowania obejmują np. zgrzewanie siodeł ze stali miękkiej do mocowania miedzianych rurek chłodzących na panelach nierdzewnych, ocynkowanych lub elektrocynkowanych w pracach związanych z chłodnictwem. Inne zastosowania obejmują prace modelowe, zgrzewanie termopar i czujników tensometrycznych, a także produkcję i naprawę koców termoizolacyjnych ze stali nierdzewnej. Zgrzewarki te są również szeroko stosowane w technice jądrowej do zgrzewania izolacji ze stali nierdzewnej w reaktorach. Proces ten jest przeznaczony przede wszystkim do lekkich prac, przy detalach o grubości do ok. 0,75 mm, które mogą być zgrzane do siebie lub do cięższych przyrządów pomiarowych. W tym zakresie istnieje wiele zastosowań, w których będzie nieoceniony. Cięższe pistolety, kable i większe transformatory umożliwiają zgrzewanie do 2 x 1,25 mm lub 1,25 mm do większych materiałów.

Cechy zgrzewarek oporowych na prąd przemienny:

  • Wewnętrzny transformator prądu przemiennego
  • Prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs
  • Synchroniczne sterowanie IC
  • Regulowana kontrola ciepła
  • Zasilanie 240 VAC

Zwykle w połączeniu z narzędziem ręcznym – rękojeścią PG2 oraz narzędziem ręcznym – rękojeścią EL-Roll w celu tworzenia spoin wałkowych i szwów. Dodatkowo zgrzewarki oporowe AC można połączyć z zewnętrznym systemem chłodzenia wodą w aplikacjach, które wymagają dłuższych szwów lub dłuższych cykli roboczych. Systemy wodne obejmowałyby narzędzie ręczne – rękojeść PG3W z kablami chłodzonymi wodą i agregatem wody chłodzącej z recyrkulacją. Metoda ta pozwoli na bardzo szybkie rozproszenie ciepła powstającego podczas procesu zgrzewania. System chłodzenia wodą pozwala na dłuższe użytkowanie bez uszkodzenia systemu zgrzewania lub pogorszenia wyników zgrzewania.

Zadzwoń i skonsultuj się z jednym z naszych specjalistów w zakresie zgrzewania, aby określić, jakie wymagania dotyczą Twojej aplikacji i budżetu, którym dysponujesz. Oferujemy również bezpłatne wykonanie próbek zgrzewania, które pomogą określić, czy ten rodzaj zgrzewarki jest dla Ciebie odpowiedni.

Przejdź do góry